Nick:
Hasło:
NEWS
Irytuje czy wciąga?
Dodano: 14:11 26 marca 2011
Czyli przegląd opinii polskich ekspertów na temat dzieła Colossal Order.

Kontynuujemy przegląd artykułów obrazujących reakcje mediów na premierę CiM. Tym razem na tapetę bierzemy recenzje polskich portali growych! (recenzji prasowych w naszym ojczystym języku póki co nie odnotowaliśmy)

Onet.pl 8.5/10
Reasumując, „Cities in Motion” jest interesujący o wiele dłużej niż tradycyjne tycoony, w których w momencie zrealizowania celów liczymy już tylko pieniądze. Tutaj rzeczywiście miasto jest cały czas „w ruchu”, nie dając nam odpocząć. Oczywiście gra, choćby nie wiem jak interesująca, nie wciągnie na dłużej kogoś, kto nie lubi takich klimatów. Warto o tym pamiętać.

MiastoGier.pl 8.4/10
Jestem jak najbardziej zadowolony z tego, co oferuje Cities in Motion. Zupełnie nieznane studio zachowało najwyższy poziom profesjonalizmu, dając nam produkt stojący na naprawdę wysokim poziomie! Wszyscy sympatycy gier o tematyce transportowej powinni być całkowicie usatysfakcjonowani i gwarantuję, że z wielką przyjemnością spędzicie przy produkcji wiele, wiele godzin.

GameCorner.pl brak oceny
Cities in Motion wciąga i irytuje jednocześnie. Choć należy się jej dodatkowy plus za "odwagę" bycia tycoonem, to i dorzucić należy w bonusie minus za zwykłe nieprzemyślenie jej projektu przez twórców. Potencjał na fajną serię gier ekonomicznych jest, ale to jeszcze nie jest to, mimo faktu, że gra może wciągnąć na długie godziny.

Chyba najsurowiej o grze wypowiedział się portal Gram.pl wystawiając ocenę 6.5/10
Teoretycznie, Cities in Motion powinno nam dać pełnię władz nad w miarę realistycznym systemem komunikacji zbiorowej. Tak niestety nie jest. Począwszy od wspomnianego półautomatycznego układania torów a na ruchu pojazdów skończywszy. Poszczególne środki transportu po dodaniu do linii po prostu startują i jadą w siną dal. Nie można ustawić im żadnego schematu zachowania (np. poczekaj, aż zapełnisz x% miejsc). Nie zapominajmy też o tym, że wszelkie pojazdy po prostu materializują się na trasach i gracz nie musi się martwić o jakiekolwiek zajezdnie. Jest to więc kontrola, ale nie taka jak by można było sobie tego życzyć w pełnoprawnym tycoonie.

Cities in Motion podchodzi do kwestii transportu na swój, w miarę oryginalny sposób. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie jest to produkcja skierowana do wiernych fanów tycoonów - dla nich tytuł ten posłuży zaledwie jako gatunkowa ciekawostka. Jednak dla pozostałych graczy, których normalnie gry menadżerskie odrzucają, mogą mimo wszystko znaleźć tu coś dla siebie. Konkretnie to kilka godzin niezgorszej zabawy. Oczywiście jeżeli przymkną oko na kilka technicznych niedoróbek, które powinny zostać wyeliminowane w ramach standardowych łatek.


Czy zgadzacie się z tą opinią?! Szansa na wyrobienie sobie swojej już w kwietniu!

Zobacz też zachodnie recenzje.

Zaloguj się lub zarejestruj by dodać swój komentarz!

Komentarze (1):
Gabrielle napisał o 15:13 3 maja 2011
Witam :) Bardzo fajna gra ma swój osobliwy klimat wciąga, ale zawsze można ja poszerzyć, urozmaicić opcje, transportu i dróg, zrobić bardziej rzeczywistą, pogodę i czas dobowy, zmiany, noc, poranek, dzień, wieczór. również można polepszyć edytor map żeby łatwiej było tworzyć miasto i jego geologie. w ostatnich latach nikt nie stworzył lepszej gry tego typu, jest płynna ładna grafika i fajne pomysły. Bardzo mi się podoba i wydaje się ze w następujących latach nikt ja nie przebije, byłoby wspaniale gdyby Twórca rozwijał i poszerzał tą grę co jakiś czas, i na pewno na tym dobrze wyjdzie. Pozdrawiam Gabi
NEWSY
Premiera CSL już 10 marca
Premiera gry już niespełna za 2 tygodnie. Do wyboru są dwie edycje: standardowa lub delux.
Cities: Skylines zapowiedziane
W dniu wczorajszym na targach Gamescom 2014 Paradox Interactive ujawnił nową produkcję Cities: Skylines.
15 sierpnia
Cities In Motion 2: European Vehicle Pack DLC
Po długim czasie oczekiwania doczekaliśmy sie kolejnego DLC. Tym razem będzie to 5 pojazdów europejski w skłąd których wchodzą 2 autobusy, tramwaj i 2 składy metra.
Players Choice Vehicle Pack - premiera 17.06.2014
Players Choice Vehicle Pack to DLC do Cities In Motion 2, zawierające pięć nowych środków transportu, wybranych przez graczy drogą głosowania. Rozszerzenie zawiera: tramwaj Tatra 4m, pociąg metra Capi
12 czerwca
Premiera DLC Cities in Motion 2: European Cities. Przecena na CIM1 & CIM2 wraz z dodatkami
Dziś debiutuje nowe rozszerzenie do Cities in Motion 2 zatytułowane European Cities. Z tej okazji przeceniamy \\\"jedynkę\\\" i \\\"dwójkę\\\" oraz wybrane DLC ? wszystkie gry objęte ofertą są dostępn
ARTYKUŁY
e-SimCity.pl - polski fansite serii Sim City! EuroTruck-SIM.pl - polski fansite Euro Truck Simulator 2
SONDA
Czy kupiłeś/kupisz drugą część Cities in Motion?
Tak, kupiłem/kupię od razu w chwili premiery 44%
Tak, planuję niebawem kupić 15%
Kupię, gdy nieco stanieje 17%
Nie zamierzam, ukradłem piracką wersję 11%
W ogóle nie zamierzam grać w CiM2 13%
Łącznie głosów 256
Zaloguj się lub zarejestruj, by oddać głos
© 2011-2012 Cities-in-Motion.pl gfx by LESZ3u